Karité

Už od dávnych čias poznali africké ženy nenahraditeľné tajomstvo krásy: bambucké maslo. Získava sa z orechov pôsobivého maslovníka afrického, známeho aj ako „strom mladosti". Maslo získané zo zberu od polovice júna do polovice septembra a ručne spracované podľa tradície má jemnú a tvarovateľnú konzistenciu, svetlo žltú farbu a skutočne pozoruhodné kozmetické účinky.

Vďaka prítomnosti sterolov, tokoferolov, vitamínov A, B, E a F je schopné chrániť pokožku pred poveternostnými vplyvmi, zaisťovať jej výživu a hydratáciu, má povestné zvláčňujúce a antioxidačné vlastnosti a patrí k známym anti-age elixírom.

Aj my v L’Erbolario sme chceli rešpektovať posvätnosť tohto stromu a dôležitosť, ktorú jeho spracovanie hrá v africkej spoločnosti. Maslo použité na výrobu línie Karité pochádza z trvalo udržateľných zdrojov a vyrábajú ho miestne komunity v Burkine Faso. Na zbere a spracovaní orechov sa zúčastňujú tisíce žien, ktoré majú nielen privilégium „chrániť" posvätnú rastlinu, ale ktoré vďaka tomuto povolaniu môžu tiež aktívne prispievať k starostlivosti a potrebám vlastných rodín.

Jedná sa teda o férovo a solidárne získavané bambucké maslo, ktorého obchod má pozitívny vplyv na celú spoločnosť podieľajúcu sa na zbere a výrobe, čím znižuje chudobu a zaisťuje pre všetkých lepšiu budúcnosť.

L’Erbolario Slovensko

L'Erbolario

La naturale bellezza 100% italiana

DANBIK s.r.o.

83151 Kadnárova 51 Bratislava

Tel. +421910193910

lerbolario@naturotheka.sk

GMO Free
Odjakživa priatelia zvierat
7 testovaných kovov

Kontrola obsahu 7 kovov* na minimalizáciu rizík vzniku alergických reakcií a tým aj ochranu pre veľmi citlivú pokožku. *Nikel, olovo, arzén, kadmium, ortuť, antimón a chróm.

Neobsahuje zložky živočíšneho pôvodu.

Neobsahuje zložky
živočíšneho pôvodu.

Balené do papiera FSC®

Balené do
papiera FSC®

Dermatologicky testované

Dermatologicky
testované