8 júl 2021

Cocco... a cesta zmyslov môže začať.

Cocco... a cesta zmyslov môže začať.

COCCO. Už keď spomenieme kokos, cítime sa príjemnejšie. A bude nás sprevádzať ďaleko... ihneď. Naša myseľ okamžite kupuje jednosmerné letenky do stratených destinácií v srdci oceánu, kde existujú len nekonečné plochy bieleho piesku a zátoky s tisícmi odtieňov modrej.
Jeho rajská vôňa preniká do našich zmyslov a vábi nás.

Nádherný kokosový orech sa rodí v tieni týčiacej sa kokosovej palmy, Cocos nucifera, veľmi rozšírenej v tropických oblastiach, ako je Stredná Amerika, India a Afrika.
Z bielej dužiny získali fytokozmetické laboratóriá L'Erbolario dve vynikajúce účinné ingrediencie pre krásu pokožky a vlasov: kokosový extrakt s vyživujúcimi a hydratačnými účinkami a osviežujúci a zvláčňujúci kokosový destilát. Oba pochádzajú zo zrelých orechov, ktoré prirodzene padajú na zem a zberajú ich drobní roľníci z Ghany. Náš panenský, organický a fair trade kokosový olej k nám zase prichádza z farmárskych spoločenstiev na filipínskych ostrovoch.

Spoločnosť L'Erbolario víta leto  s novou parfumovanou líniou Cocco, ktorá spája všetky kozmetické schopnosti a vonný potenciál jedného z najpopulárnejších exotických druhov ovocia na svete. Šesť jedinečných referencií - parfum, tuhý šampón, zvláčňujúci telový krém, sprchový krém, balzam na pery s organickým panenským fair trade kokosovým olejom. Všetky sú navrhnuté v mini veľkostiach, aby ste ich mali vždy poruke, ako v meste, tak aj na dovolenke. Ale predovšetkým aby sme si pripomenuli, že skutočná cesta vždy začína zmyslami...

COCCO A JEHO EKO-OBALY
Aby sme ešte viac obmedzili jeho vplyv na životné prostredie a jeho zdroje, rozhodli sme sa znížiť hmotnosť a veľkosť obalov a následné emisie CO2 výberom malých formátov, ako napríklad 50ml vrecúško v prípade organického panenského fair trade oleja Cocco a absencia papierového obalu pre celú líniu. A nielen to. Obaly týchto výrobkov boli navrhnuté tak, aby znižovali alebo úplne eliminovali každodenné plytvanie. V skutočnosti sa veľká pozornosť venovala výberu skla a ocele, teda recyklovateľným materiálom, ako aj uprednostňovaniu plastových častí pochádzajúcich výlučne z cukrovej trstiny, teda z rastlinného a obnoviteľného zdroja. Novinkou je tuhý šampón, ktorý obsahuje približne o 70% menej vody v porovnaní s tradičným prípravkom a výrazne znižuje jeho spotrebu.

NÁŠ ORGANICKÝ PANENSKÝ A CNOSTNÝ KOKOSOVÝ OLEJ
Hlavným protagonistom prípravkov línie Cocco je náš panenský, organický a fair trade kokosový olej pochádzajúci z Filipín.
Vynikajúca prísada z kozmetického hľadiska, teda aj pre hodnoty L’Erbolario, ktoré so sebou prináša, a to rešpekt k životnému prostrediu a k práci človeka. Vychádza z kultivácie paliem, ktorá sa uskutočňuje neintenzívnym spôsobom, pričom sa zachováva úrodnosť pôdy a chráni sa miestny ekosystém.
Spracovanie kokosu sa uskutočňuje pomocou výrobných systémov, ktoré uchovávajú vlastnosti a účinné látky pochádzajúce z oleja, zaisťujú bezpečnosť a kvalitu bez použitia priemyselných postupov rafinácie, bielenia a dezodorácie. Sociálna udržateľnosť je potom zaručená v celom dodávateľskom reťazci: od zabezpečenia práce miestnych komunít farmárov až po pestovanie kokosových paliem a predaj oleja.

L'Erbolario

La naturale bellezza 100% italiana

DANBIK s.r.o.

83151 Kadnárova 51 Bratislava

Tel. +421910193910

lerbolario@naturotheka.sk

GMO Free
Odjakživa priatelia zvierat
7 testovaných kovov

Kontrola obsahu 7 kovov* na minimalizáciu rizík vzniku alergických reakcií a tým aj ochranu pre veľmi citlivú pokožku. *Nikel, olovo, arzén, kadmium, ortuť, antimón a chróm.

Neobsahuje zložky živočíšneho pôvodu.

Neobsahuje zložky
živočíšneho pôvodu.

Balené do papiera FSC®

Balené do
papiera FSC®

Dermatologicky testované

Dermatologicky
testované