12 May 2024

Crio Sinergia - bojovník proti celulitíde

Crio Sinergia - bojovník proti celulitíde

STRATÉGIA PROTI CELULITÍDE: DOBRÉ NÁVYKY A CIELENÁ STAROSTLIVOSŤ 

Celulitída je pomerne bežný, veľmi neobmedzený jav. Postihuje drvivú väčšinu žien, dokonca aj tie štíhle. Ide o zápal podkožného tukového tkaniva spôsobený geneticko-konštitučnými, hormonálnymi, obehovými a behaviorálnymi faktormi. Prejavy celulitídy sú okamžite rozpoznateľné. Pokožka vykazuje typický efekt „pomarančovej kôry“ s opuchom a drobnými hrčkami. Môže byť sprevádzaná bolestivosťou, krehkými kapilárami a mravčením. 

Situáciu môže zhoršiť nezdravý, sedavý spôsob života. Preto platí, že proti nedokonalostiam pokožky spôsobeným celulitídou treba bojovať na dvoch frontoch: dôsledným používaním cielených kozmetických prípravkov a osvojením si zdravého každodenného správania a návykov. Tu je niekoľko tipov:

1. Zdravá strava

Prvým pravidlom je vypiť aspoň jeden a pol litra vody denne. Vhodné sú aj bylinkové čaje a tekutiny s drenážnym účinkom. Rovnako dôležitá je strava. Uistite sa, že jete veľa čerstvého ovocia a zeleniny, obmedzte konzumáciu alkoholu, sladkostí a mastných jedál. A pozor na soľ! Proti zadržiavaniu vody je najlepšie znížiť príjem soli. Odporúčame užívať aj výživové doplnky bohaté na prírodné zložky, ktoré podporujú metabolizmus. Základom je zdravá pestrá strava.

2. Nebuďte leniví!

Cvičenie pomáha spaľovať tuk, tonizuje svaly a zlepšuje obeh. Je potrebné cvičiť 30-40 minút každý deň, alebo aspoň trikrát týždenne, so zameraním sa hlavne na nohy. Vynikajúce je plávanie, bicyklovanie a rýchla chôdza.

3. Dobré návyky

Prestaňte fajčiť! Fajčenie nielenže spôsobuje starnutie pokožky, ale tiež ovplyvňuje obeh. Vyvarujte sa nesprávneho držania tela, ako napríklad prekríženým nohám a aj príliš tesnému oblečeniu. Ak máte sedavé zamestnanie, alebo musíte stáť veľa hodín, môže byť užitočný strečing a pohyby na posilnenie obehu, ako natiahnutie nôh a otáčanie členkov aspoň každú pol hodinu.

PRODUKTY LÍNIE CRIO SINERGIA

Laboratóriá L’Erbolario navrhli a sformulovali inovatívny rad na prevenciu a redukciu nedokonalostí pokožky spôsobených celulitídou. Ide o skutočne efektívnu synergiu 16 prírodných zložiek, medzi ktoré patrí prírodný mentol. Je zdrojom príjemného "chladivého efektu", ktorý charakterizuje dva prípravky tejto línie. Táto kryoaktívna zložka (z gréckeho slova "kryo"“, čo znamená "chlad") je v skutočnosti schopná "oklamať" metabolizmus tukového tkaniva a primäť ho k spaľovaniu prebytku tuku. Inovatívna synergia výnimočných prírodných zložiek nám umožnila navrhnúť dva úžasné produkty: krém so špecifickým liporedukčným účinkom a sprej remodelujúci kontúry. Dva vysoko efektívne a mimoriadne všestranné fytokozmetické prípravky možno použiť samostatne alebo spolu. Môžete sa rozhodnúť aplikovať sprej ráno, pretože sa rýchlo vstrebáva a na koži vyschne a je teda vynikajúci, keď sa ponáhľate. Krém je dobré dôkladne vmasírovať, preto ho odporúčame použiť večer pred spaním. Už od prvých použití bude pokožka vyzerať pevnejšia, hladšia a pružnejšia. Pre dosiahnutie najlepších výsledkov odporúčame kúru aplikovať aspoň dva mesiace s použitím produktov samostatne alebo spolu dvakrát za deň. Kontúry postavy budú remodelované, vďaka odvodňujúcim, spevňujúcim a liporedukčným účinkom produktov.

1. Krém proti celulitíde s chladivým efektom so zelenou kávou, stéviou a kalábrijským bergamotom

98 % zložiek je prírodného pôvodu. Neobsahuje silikóny, parabény, farbivá a deriváty ropy.

2. Sprej proti celulitíde s chladivým efektom so zelenou kávou, aescínom a ružovým korením

98 % zložiek je prírodného pôvodu. Neobsahuje silikóny, parabény, farbivá a deriváty ropy.

ZLOŽKY A ÚČINKY CRIO SINERGIE

Produkty línie obsahujú 16 prírodných zložiek pôsobiacich synergicky proti nedokonalostiam pokožky spôsobeným celulitídou.

1. Zložky redukujúce tukevé zásoby a "pomarančovú kôru" na pokožke

Zelená káva

Ružové korenie

Bergamot*

Maté

*Obnovili sme a našli nové využitie šťavy z kalábrijských bergamotov používaných v potravinárskom a kozmetickom priemysle. Starostlivou extrakciou sme získali dôležité flavonoidy.

2. Zložky predchádzajúce vzniku a expanzii tukových buniek  

Stevia

Červené riasy

Drosera

3. Ingrediencie zlepšujúce fyziologickú funkciu povrchovej kožnej mikrocirkulácie

Pagaštan konský

Mäta

Santalové drevo

4. Zložky podporujúce pevnosť a pružnosť ošetrovaných zón

Jablko*

Granátové jablko

Kakao

Slnečnica

*Obnovili sme a našli nové využitie semien jabĺk používaných v potravinárskom priemysle. Pomalým extrakčným procesom sme získali mimoriadne čistý olej bohatý na polynenasýtené mastné kyseliny a fytosteroly.

5. Ingrediencie bojujúce proti tvorbe voľných radikálov a podporujúce lipolýzu 

Paľadenec prímorský

Sója

6. Starostlivosť 8 esenciálnych olejov

Grapefruit, fenikel, rozmarín, citrón, pomaranč, borievka, škorica a cyprus: 8 esenciálnych olejov, ktoré tonizujú, aktivujú povrchovú mikrocirkuláciu a podporujú elimináciu nadbytočných tekutín. Navyše ich opojná vôňa zmení starostlivosť o pokožku na každodennú chvíľu relaxačnej pohody.

ÚČINNOSŤ PREUKÁZANÁ V 3 DRUHOCH TESTOV!

Účinnosť radu Crio Sinergia je preukázaná 3 testami, ktoré nám posudzuje Katedra internej medicíny Univerzity v Pavii.

1. Testovanie in vitro

Lipo-redukčný účinok krému a spreja Crio Sinergia bol hodnotený prostredníctvom testov in vitro uskutočnených na kultúrach adipocytov. Pred liečbou krémom Crio Sinergia sa bunky javili ako opuchnuté s prítomnosťou lipidových kvapiek. Po ošetrení krémom proti celulitíde sa bunky zdali byť menšie a tiež prítomnosť lipidových kvapiek znížená. Pred liečbou sprejom Crio Sinergia sa bunky javili ako opuchnuté s prítomnosťou lipidových kvapiek. Po ošetrení sprejom proti celulitíde sa bunky zdali byť menšie a tiež prítomnosť lipidových kvapiek znížená. 

2. Klinické testy

150 žien vo veku od 18 do 60 rokov s tukovým ložiskom a nedokonalosťami pokožky spôsobenými celulitídou používali produkty línie Crio Sinergia po dobu dvoch mesiacov pod dermatologickou kontrolou. Testy hodnotili použitie samotného krému alebo spreja, dvakrát denne a tiež kombinované použitie krému a spreja. Vo všetkých prípadoch hodnotenia ukázali vynikajúce výsledky. Dermatológovia uviedli, že produkty Crio Sinergia:

- redefinujú a redukujú kontúry tela

- zjemňujú pokožku tela, robia ju hladšou, jemnejšou a pevnejšiou na dotyk

- zlepšujú povrchovú kožnú mikrocirkuláciu

- viditeľne spevňujú ošetrované miesta

Protokol 1802B22F1/1802B22F2/1802B22F3

3. Sebahodnotiace testy

150 žien vo veku od 18 do 60 rokov s tukovým ložiskom a nedokonalosťami kože spôsobenými celulitídou používalo produkty línie Crio Sinergia po dobu dvoch mesiacov. Na konci testovania vyjadrili svoje názory a skúsenosti, potvrdili veľkú spokojnosť!

Krém proti celulitíde Crio Sinergia

94 % žien zaznamenalo viditeľné potlačenia vzhľadu „pomarančovej kože“. V 90 % prípadov produkt zlepšil povrchovú mikrocirkuláciu kože. 94% žien uviedlo, že studený efekt poskytuje príjemný pocit. 92% žien by odporučilo produkt svojim známym.

Protokol 1802B22F1

Sprej proti celulitíde Crio Sinergia

88 % žien zaznamenalo zníženie tukových ložísk. 84 % žien uviedlo, že ich telesné kontúry boli redefinované. 96% žien považovalo textúru za veľmi príjemnú. 88% žien by odporučilo produkt svojim známym.

Protokol 1802B22F2

Intenzívne denné a nočné ošetrenie – Krém a sprej proti celulitíde Crio Sinergia

94 % žien zaznamenalo zníženie tukových ložísk. 96 % žien zaznamenalo viditeľné zníženie vzhľadu „pomarančovej kože“. 90 % žien ocenilo efektívny spevňujúci účinok produktu. 96% žien uviedlo, že studený efekt poskytuje príjemný pocit.

Protokol 1802B22F3

L'Erbolario

La naturale bellezza 100% italiana

DANBIK s.r.o.

83151 Kadnárova 51 Bratislava

Tel. +421910193910

lerbolario@naturotheka.sk

GMO Free
Odjakživa priatelia zvierat
7 testovaných kovov

Kontrola obsahu 7 kovov* na minimalizáciu rizík vzniku alergických reakcií a tým aj ochranu pre veľmi citlivú pokožku. *Nikel, olovo, arzén, kadmium, ortuť, antimón a chróm.

Neobsahuje zložky živočíšneho pôvodu.

Neobsahuje zložky
živočíšneho pôvodu.

Balené do papiera FSC®

Balené do
papiera FSC®

Dermatologicky testované

Dermatologicky
testované