23 marec 2021

Gélové rozjasňujúce farby na vlasy a prášky henna: rýchlo sa s nimi zoznámte!

Gélové rozjasňujúce farby na vlasy a prášky henna: rýchlo sa s nimi zoznámte!

Nikdy predtým sme si neuvedomovali tak intenzívne ako v tomto období, aké dôležité je starať sa nielen o kvalitu vlasov, ale aj o ich farbu!

Preto ponúkame dve rýchle riešenia „urob si sám“, ktoré sú prírodné a zároveň jednoducho použiteľné.

Rozjasňujúce gély

V prvom rade, čo máme na mysli pod výrazom rozjasňujúci gél? Nie je to stála, trvalá „farba“, ale ide o prípravok schopný zafarbiť vlasy na povrchu a dodať im tak krásne odtiene zvolenej farby. Gély nemajú žiadnu zosvetľujúcu silu a po určitom počte umytí sa účinok postupne zmierňuje. Možno ich použiť na prekrytie prvých šedín a na vytvorenie, ako už z názvu vyplýva, odleskov tónu podobného nášmu prirodzenému základu.

Rozjasňujúce gély L'Erbolario neobsahujú látky, ktoré poškodzujú vlasy, ako amoniak alebo peroxidy. Sú obohatené o rastlinné intenzívne vyživujúce a podporujúce zložky. Rešpektujú štruktúru vlasového vlákna. Vlasy budú leské, hebké a plné vitality. Gély sa tiež veľmi ľahko používajú a nestekajú, čo považujeme za veľkú výhodu.

Henna

Pojem henna všeobecne označuje rastlinný prášok alebo zmes rastlinných práškov, ktoré sa používajú na farbenie vlasov.

Pôvodná je prírodná červená henna, teda prášok vyrobený zo 100% sušených a zomletých listov henny bielej (Lawsonia inermis), rastliny známej tisícročia v Stredomorí, na Strednom východe a v Indii pre svoje farbiace schopnosti.

Ako používať hennu?

Prášok z listov henny sa musí riediť horúcou vodou a nanášať na suché vlasy s rôznou dobou pôsobenia v závislosti od želanej intenzity farby.

Pri správnom výbere henny je dôležité vziať do úvahy dva faktory: pôvodnú farbu vlasov a výsledok, ktorý chcete dosiahnuť.

Existujú rôzne odtiene práškov henny: spoločnosť Erbamea ponúka štyri, dva prírodné (prírodná červená a prírodná čierna) a dva zosilnené (zosilnená mahagónová červená a zosilnená tizianová červená). Všetky henna farby od Erbamea majú neutrálne pH a používajú sa pridaním horúcej vody bez zásahu alkalizujúcich látok a peroxidov, pričom sa rešpektuje fyziologická celistvosť vlasového vlákna.

Po farbení hennou a gélovými farbami odporúčame vždy použiť šampón a balzam na farbené vlasy. Vaše vlasy tak budú ešte lesklejšie a hebkejšie!

A ktorý farebný odtieň si vyberiete vy?

L'Erbolario

La naturale bellezza 100% italiana

DANBIK s.r.o.

83151 Kadnárova 51 Bratislava

Tel. +421910193910

lerbolario@naturotheka.sk

GMO Free
Odjakživa priatelia zvierat
7 testovaných kovov

Kontrola obsahu 7 kovov* na minimalizáciu rizík vzniku alergických reakcií a tým aj ochranu pre veľmi citlivú pokožku. *Nikel, olovo, arzén, kadmium, ortuť, antimón a chróm.

Neobsahuje zložky živočíšneho pôvodu.

Neobsahuje zložky
živočíšneho pôvodu.

Balené do papiera FSC®

Balené do
papiera FSC®

Dermatologicky testované

Dermatologicky
testované