11 november 2022

Keď sa kalendár stane umeleckým dielom

Keď sa kalendár stane umeleckým dielom

Franco Testa, majster prírodných malieb

Veľký ilustrátor, výnimočný akvarelista Franco Testa bol a naďalej zostáva, aj viac než rok po svojej smrti, umelcom s nesporným talentom. Narodil sa v talianskej Novare v roku 1937, navštevoval Akadémiu umenia Brera (l’Accademia di Brera) a okamžite sa zviditeľnil neskutočnou schopnosťou zobrazovať ľudí a zvieratá svojim naozaj nezameniteľným štýlom.

Po mnohých profesionálnych skúsenostiach v oblasti komunikácie si zvolil cestu prírodných ilustrácií. Následne nadviazal dôležité spolupráce so špecializovanými časopismi ako “Airone”, “Silva”, “Aqua”, “Focus”, “Terres Sauvages”, “Panorama”. Okrem toho vyučoval na kurzoch na Európskom inštitúte Dizajnu (Istituto Europeo di Design) a na WWF.

V deväťdesiatych rokoch vďaka umeleckému riaditeľovi Angelovi Sganzerla vzniklo so spoločnosťou L'Erbolario silné osudové puto, ktoré sa utužovalo vyše dvadsať rokov.

Spojenie s nečakaným úspechom

Takto sa zrodila spolupráca medzi spoločnosťou L'Erbolario a Francom Testa. Prvý kalendár vyšiel v roku 1995. Na obrázkoch sú detaily tak precítené a ťahy štetcom tak úžasne presné, že sa zdá, akoby kvety na stranách kvitli a vtáky ožívali a odlietavali z papiera. Od toho momentu boli naše kalendáre suverénne ilustrované Francom Testa, upravované Angelom Sganzerla a majstrovsky popisované Sandrom Fusina. Stávali sa čoraz známejšími, až kým sa nezmenili na skutočne kultový predmet.

Aké nečakané prekvapenie to bolo pre nás, keď sme sa dozvedeli, že mnohí ľudia z rozličných kútov sveta, od západu po ďaleký východ, neustále vyhľadávajú naše kalendáre, aby si zveľadili svoju zbierku! Na oslavu vynikajúceho umelca sme sa rozhodli ponúknuť k dispozícii všetky kalendáre na našej stránke. Môžete si ich prelistovať kliknutím sem.

L'Erbolario

La naturale bellezza 100% italiana

DANBIK s.r.o.

83151 Kadnárova 51 Bratislava

Tel. +421910193910

lerbolario@naturotheka.sk

GMO Free
Odjakživa priatelia zvierat
7 testovaných kovov

Kontrola obsahu 7 kovov* na minimalizáciu rizík vzniku alergických reakcií a tým aj ochranu pre veľmi citlivú pokožku. *Nikel, olovo, arzén, kadmium, ortuť, antimón a chróm.

Neobsahuje zložky živočíšneho pôvodu.

Neobsahuje zložky
živočíšneho pôvodu.

Balené do papiera FSC®

Balené do
papiera FSC®

Dermatologicky testované

Dermatologicky
testované