25 marec 2021

Kyselina hyaluronová a jej prínos pre pokožku a vlasy

Kyselina hyaluronová a jej prínos pre pokožku a vlasy

Všetky je chceme, všetky ju vyhľadávame. Hovoríme o kyseline hyaluronovej, hviezdnej zložke krémov, sér, kozmetických prípravkov na starostlivosť o telo a vlasy. A dôvod sa dá rýchlo pochopiť. Túto molekulu si naše telo vytvára prirodzene a jej úlohou je uchovať hydratáciu a chrániť tkanivá. V pokožke podporuje prirodzenú tvorbu kolagénu a na jej povrchu vytvára film, ktorý zabraňuje úniku vody.

Keď sa minie zásoba...

Postupom času sa však dostupnosť kyseliny hyaluronovej v našej koži znižuje. Dochádza k tomu aj v dôsledku vystavovania sa UV lúčom a znečisteniu prostredia. Už od veku 25 rokov sa pokožka stáva v skutočnosti suchšou a dehydratovanou a objavujú sa prvé vrásky, najmä v okolí očí a pier. Dá sa pred tým však aj utiecť do bezpečia, stačí si vybrať správne produkty.

Naša kyselina hyaluronová rastlinného pôvodu

Kyselina hyaluronová, ktorú používame pre našu kozmetickú líniu, sa získava procesom biofermentácie pšenice a je prítomná v štyroch rôznych molekulových hmotnostiach, aby špecificky reagovala na potreby pokožky.

1. Kyselina hyaluronová s vysokou molekulovou hmotnosťou sa zastaví na povrchu pokožky, kde vytvorí neviditeľný film, ktorý obmedzuje odparovanie vody.

2. Vďaka strednej molekulovej hmotnosti dodáva pokožke dostatok vody potrebnej na to, aby si zachovala pevnosť a pružnosť.

3. Kyselina hyaluronová s nízkou molekulovou hmotnosťou podporuje prirodzenú tvorbu kolagénu.

4. Veľmi nízka molekulová hmotnosť robí kyselinu hyaluronovú vynikajúco účinnú (plniaci efekt) v oblasti aplikácie.

Rozprávkový posilňovač vlasov

Vlasy bez lesku a života? Nikdy viac! Vďaka svojim hydratačným schopnostiam dodáva kyselina hyaluronová vlasom objemný a lesklý vzhľad. Táto vzácna molekula vytvára ochranný film, ktorý zabraňuje úniku vody, zväčšuje objem vlasov a posilňuje ich reguláciou úrovne hydratácie.

Už ste vyskúšali naše výnimočné vlasové prípravky s obsahom kyseliny hyaluronovej: šampón, balzam a bifázický sprej?

Výživový doplnok, pomoc navyše

Na zvýšenie účinku kozmetických prípravkov ponúkame výživový doplnok s obsahom kyseliny hyaluronovej. Prípravok Acido Ialuronico Special Care od spoločnosti Erbamea je obohatený o antioxidačný koenzým Q10, obnovujúci L-prolín, o zinok, ktorý spomaľuje tvorbu vrások a strií, o vitamín C, ktorý chráni pokožku pred voľnými radikálmi, a vitamín E, ktorý sa podieľa na ochrane buniek pred oxidačnou záťažou.

Objavte všetky naše produkty s obsahom kyseliny hyaluronovej!

L'Erbolario

La naturale bellezza 100% italiana

DANBIK s.r.o.

83151 Kadnárova 51 Bratislava

Tel. +421910193910

lerbolario@naturotheka.sk

GMO Free
Odjakživa priatelia zvierat
7 testovaných kovov

Kontrola obsahu 7 kovov* na minimalizáciu rizík vzniku alergických reakcií a tým aj ochranu pre veľmi citlivú pokožku. *Nikel, olovo, arzén, kadmium, ortuť, antimón a chróm.

Neobsahuje zložky živočíšneho pôvodu.

Neobsahuje zložky
živočíšneho pôvodu.

Balené do papiera FSC®

Balené do
papiera FSC®

Dermatologicky testované

Dermatologicky
testované