7 január 2022

Opálená a chránená pokožka aj počas zimy? Aj to sa dá!

Opálená a chránená pokožka aj počas zimy? Aj to sa dá!

Ako si uchovať opálenie

Nezúfajte, aj v zime je možné pýšiť sa prirodzene opálenou a chránenou pokožkou.
Ako? V prvom rade si udržujte opálenie získané počas leta. Zvoľte si napríklad vlažnú sprchu namiesto horúceho kúpeľa. Používajte jemné sprchové gely bez toho, aby ste riskovali, že "zmyjete" tak namáhavo získané opálenie.
Dôležité je tiež udržiavať pokožku vždy dobre hydratovanú, a to krémami alebo ešte lepšie telovými olejmi so zvláčňujúcimi a vyživujúcimi účinkami.
Pre vyšperkovanie starostlivosti o opálenie môžete tiež vyskúšať neagresívny peeling, ktorý dokáže rovnomerne odstrániť odumreté bunky a pomôže tak udržať vaše opálenie "živé".
Nakoniec je vhodné použiť špecifické kozmetické prípravky na udržanie a podporu zdravej farby pleti aj v zimnom období. Používajú sa ako základ pred dennými krémami.

Vždy chráňte svoju pleť, v každom ročnom období a v akejkoľvek nadmorskej výške!

Ak chcete zachovať zdravý vzhľad vašej pleti, žite čo najviac na čistom vzduchu. Prospieva to vašej nálade a tiež vašej pokožke!
Ak máte k dispozícii pár dní, prečo ich nestráviť na horách? Čím vyššie stúpate, tým intenzívnejšie a rýchlejšie slnko opaľuje.
Platí však jedno heslo: ochrana. Áno, na horách necítiť teplo, a preto si nevšimneme, že slnko nám opaľuje pokožku a hrozí doslova spálenie! Navyše, dokonca aj odraz snehu, taký biely a čistý, môže byť nebezpečný.
Preto je naozaj dôležité, aby ste si vždy vyberali kozmetiku s SPF (Sun Protection Factor), ktorý je schopný chrániť vašu pokožku pred UVA a UVB lúčmi.
Aký je rozdiel? UVA lúče, ktoré tvoria asi 95 % ultrafialového žiarenia, ktoré dopadá na našu planétu, sú lúče prítomné v každom ročnom období, dokonca aj počas zamračených a daždivých dní. Tieto lúče, ktoré pôsobia nenápadne, sa dostávajú na pokožku a prenikajú hlboko, sú zodpovedné za prechodné opálenie, ale aj za nežiaduce účinky, akými sú fotostarnutie, začervenanie, škvrny a v horšom prípade vznik kožných nádorov.
Pôsobenie UVB lúčov je na druhej strane oblakmi čiastočne blokované, no napriek tomu sú tieto lúče schopné spôsobiť na pokožke nepríjemné komplikácie ako spálenie, popáleniny a erytém.
Je zrejmé, že fytokozmetické prípravky na opaľovanie od L’Erbolario chránia pred UVA aj UVB lúčmi, čím vám umožňujú vytvoriť si dobré opálenie a poskytujú optimálnu ochranu aj na horách vo vysokých nadmorských výškach!

A teraz... pár trikov!

Keď je slnko naozaj slabé, môžete použiť triky v pravom zmysle slova!
V prvom rade sa môžete rozhodnúť pre BB alebo CC krém, najlepšie s ochranným faktorom SPF, ktorý dokáže vašej pleti dodať rovnomerný a prirodzený vzhľad.
Pre znovuobjavenie jantárových odtieňov opálenej tváre môžete skúsiť kompaktnú hlinku alebo samoopaľovaciu kozmetiku, ktorá funguje tak, že postupne a prirodzene podporuje hnedú farbu tkanív.

V katalógu L’Erbolario nájdete mnoho produktov, ktoré sú pre vás tie pravé, nielen krémy na opaľovanie špeciálne navrhnuté na slnenie sa, ale aj množstvo pleťových krémov, ktoré môžete používať denne, aby ste sa lepšie chránili!

L'Erbolario

La naturale bellezza 100% italiana

DANBIK s.r.o.

83151 Kadnárova 51 Bratislava

Tel. +421910193910

lerbolario@naturotheka.sk

GMO Free
Odjakživa priatelia zvierat
7 testovaných kovov

Kontrola obsahu 7 kovov* na minimalizáciu rizík vzniku alergických reakcií a tým aj ochranu pre veľmi citlivú pokožku. *Nikel, olovo, arzén, kadmium, ortuť, antimón a chróm.

Neobsahuje zložky živočíšneho pôvodu.

Neobsahuje zložky
živočíšneho pôvodu.

Balené do papiera FSC®

Balené do
papiera FSC®

Dermatologicky testované

Dermatologicky
testované