19 júl 2021

Vďaka plastu zozbieranému z oceánu sme iní.

Vďaka plastu zozbieranému z oceánu sme iní.

More plastu!

Snáď každý z nás vie, že situácia ohľadom odpadových plastov v moriach a oceánoch dosiahla znepokojujúcu úroveň. Avšak asi málokto tuší, čo je skutočnou drámou týchto údajov. Podľa webovej stránky OWP® je v oceánoch 5 triliónov kusov plastu a odhaduje sa, že v nie tak vzdialenej budúcnosti bude hmotnosť plastu v moriach väčšia ako hmotnosť rýb.

Morský ekosystém je ohrozený

Ale odkiaľ pochádza plast, ktorý v súčasnosti pláva v moriach, ohrozuje ekosystém a tiež naše zdravie?
Určite z obalov potravín a výrobkov osobnej starostlivosti, športových potrieb, z odpadu vyhodeného z člnov, fliaš s vodou... ale aj z netušenejších zdrojov ako sú kozmetické pílingy a zubné pasty. My môžeme s hrdosťou konštatovať, že od zrodu spoločnosti L'Erbolario v roku 1978 sme v našej exfoliačnej kozmetike nikdy nepoužívali mikroplasty, vždy sme uprednostňovali rastlinné materiály, ako sú jemne nasekané semená a jadrá alebo mikroguličky jojobového vosku.

Keď sa z odpadu stane zdroj

Chceli sme však urobiť viac, aby sme pomohli. Pre novú líniu I Colori dell’Orto sme si vybrali OWP® (Ocean Waste Plastic), čím sme prispeli k odstráneniu plastu z oceánov a riek. A nielen to. Týmto spôsobom sme tiež schopní podporiť miestne indonézske obyvateľstvo zamestnané v zberných aktivitách.

Vďaka použitiu OWP® sa každý rok na celom svete vyzbiera 2.100 ton plastu (očakáva sa, že toto číslo sa zvýši), čo je ekvivalent viac ako 50 miliónov fliaš vody. Použitie plastu OWP® v porovnaní s "panenským" plastom, má mnoho pozitívnych stránok. Umožňuje znížiť emisie CO2 o 60%, spotrebu energie o 85% a emisie skleníkových plynov o 75%!

QR kód, ktorý rozpráva príbeh

Ľahko použiteľný QR kód je vytlačený na každom obale pleťových krémov línie I Colori dell’Orto. Pomocou neho sa dá jednoducho zistiť veľa užitočných a zaujímavých informácií. Stačí si stiahnuť ľubovoľnú bezplatnú aplikáciu na čítanie QR kódov, naskenovať ju fotoaparátom vášho smartphonu a okamžite zistíte, kde, kedy a kto plast zozbieral.

L'Erbolario

La naturale bellezza 100% italiana

DANBIK s.r.o.

83151 Kadnárova 51 Bratislava

Tel. +421910193910

lerbolario@naturotheka.sk

GMO Free
Odjakživa priatelia zvierat
7 testovaných kovov

Kontrola obsahu 7 kovov* na minimalizáciu rizík vzniku alergických reakcií a tým aj ochranu pre veľmi citlivú pokožku. *Nikel, olovo, arzén, kadmium, ortuť, antimón a chróm.

Neobsahuje zložky živočíšneho pôvodu.

Neobsahuje zložky
živočíšneho pôvodu.

Balené do papiera FSC®

Balené do
papiera FSC®

Dermatologicky testované

Dermatologicky
testované