15 december 2021

Perfektná rutina krásy počas zimy.

Perfektná rutina krásy počas zimy.

Synonymom zimy je sneh, horiaci krb, horúca čokoláda, dobrá kniha na čítanie... všetko je to veľmi príjemné, no nie pre našu pleť!
Zima, dážď a vietor môžu byť skutočnými nepriateľmi pre všetky typy pleti, od najcitlivejšej, cez normálnu až po zmiešanú.
Začervenanie, svrbenie a popraskanie sú len niektoré z negatívnych vplyvov na pokožku tváre a tela spôsobených mrazom, smogom a suchým vzduchom, ktoré vytvára kúrenie a ohrievače v kanceláriách a domácnostiach.
Tu sú produkty "must have" pre zimné obdobie!

Tvár, najexponovanejšia časť tela

V zime je potrebné vyživovať pokožku tváre plnohodnotným obnovujúcim pleťovým krémom, ktorý je schopný intenzívne hydratovať a uchovávať pevnosť pleti. Malý kozmetický tip: vmiešajte dve alebo tri kvapky arganového oleja do vášho obľúbeného pleťového krému!
Niekoľkokrát do týždňa si pred spaním doprajte intenzívnu hydratačnú masku, najlepšie na báze kyseliny hyaluronovej, skutočne vynikajúcej ingrediencie proti negatívnym vplyvom chladu.
Nezabudnite, že počas zimy má smog tendenciu hromadiť sa. Vyčistite si pleť detoxikačným prípravkom, ktorý čistí účinne a zároveň jemne, šetrne k pleti.
V boji proti "bledosti" pleti, typickej pre zimné obdobie, naneste CC alebo BB krém s kyselinou hyaluronovou. Zjednocujú tón pleti a zároveň jej dodávajú žiarivejší zdravší vzhľad.

Produkty na starostlivosť o pokožku tela počas zimy

Rovnako pokožka tela, aj keď je neustále zakrytá, potrebuje výživu. Denne používajte bohatý hydratačný telový krém, napríklad s arganovým olejom.
V prípade začervenania a popraskania použite „S.O.S." prípravok ako napríklad olej z línie Delicalma, schopný upokojiť podráždenia a "pocity stiahnutia" kože.
Ruky sú obzvlášť chúlostivá a veľmi exponovaná časť tela. Zvoľte si preto krém vyvinutý špeciálne pre ruky. Ak neviete, ktorý si vybrať, vyskúšajte naše sady krémov na ruky.
Aj pery potrebujú každodennú špecfickú starostlivosť. Majte vždy po ruke účinný vyživujúci balzam na pery a používajte ho niekoľkokrát počas dňa.
A náš posledný tip, platný v lete, ale aj v zime? Najmä ak sa chystáte stráviť dovolenku na horách, nikdy, naozaj nikdy nezabudnite na opaľovací krém s vysokým ochranným faktorom SPF! 

L'Erbolario

La naturale bellezza 100% italiana

DANBIK s.r.o.

83151 Kadnárova 51 Bratislava

Tel. +421910193910

lerbolario@naturotheka.sk

GMO Free
Odjakživa priatelia zvierat
7 testovaných kovov

Kontrola obsahu 7 kovov* na minimalizáciu rizík vzniku alergických reakcií a tým aj ochranu pre veľmi citlivú pokožku. *Nikel, olovo, arzén, kadmium, ortuť, antimón a chróm.

Neobsahuje zložky živočíšneho pôvodu.

Neobsahuje zložky
živočíšneho pôvodu.

Balené do papiera FSC®

Balené do
papiera FSC®

Dermatologicky testované

Dermatologicky
testované