28 apríl 2018

Pokožka opálená a chránená aj počas zimy? Dá sa to! Takto.

Pokožka opálená a chránená aj počas zimy? Dá sa to! Takto.

Niet pochýb. Opálená tvár vyzerá zdravšie, je synonymom leta, zábavy, relaxu... Nenechajte sa znechutiť nepekným počasím a aj v zime zažite pocity leta!

Uchovajte si opálenie. Aj počas zimy je možné mať prirodzene opálenú a chránenú pokožku. Prvým spôsobom, ako si zaistiť bronzový vzhľad, je zachovať si opálenie získané počas pekných dní. Uprednostňujte napríklad vlažnú sprchu pred horúcim kúpeľom a používajte veľmi jemné sprchové gely, aby ste rýchlo nezmyli ťažko získané sfarbenie.

Potom je tiež dôležité neustále pokožku hydratovať krémami alebo dokonca zvláčňujúcimi a vyživujúcimi olejmi na telo. Pri starostlivosti o váš opálený vzhľad môžete tiež použiť jemný peeling na rovnomerné odstránenie odumretých buniek a zachovanie živých opálených tónov. Nakoniec je dôležité vybrať vhodný kozmetický prípravok na zachovanie a zvýraznenie sfarbenia aj počas zimného obdobia, ktorý sa môže aplikovať aj ako základ pod denný krém.

Ochrana v každom ročnom období, v každej nadmorskej výške!

Pre zachovanie farebného odtieňa vám odporúčame pohybovať sa čo najviac na čerstvom vzduchu. Prospieva to nálade a aj pokožke! Ak máte nejaký voľný deň, prečo ho nestráviť v horách? Čím viac sa stúpa do výšky, tým viac slnko opaľuje a niele to! Opaľuje aj rýchlejšie. Jediné heslo je: ochrana. Áno, pretože na horách neprichádza pocit tepla a tak si nemusíme všimnúť, že slnko nás opaľuje a riskujeme doslovne spálenie sa. Okrem toho aj odraz z bieleho snehu môže byť nebezpečný.

Preto je skutočne dôležité zvoliť si kozmetické prípravky, ktoré obsahujú SPF (Sun Protection Factor) a chránia pokožku pred UVA a UVB žiarením. Aký je v tom rozdiel? Žiarenie UVA pokrýva zhruba 95% ultrafialového žiarenia prechádzajúceho na našu planétu. Je prítomné v každom období roka, aj počas zamračených alebo daždivých dní. Tieto lúče, ktoré pôsobia nenápadne, zasiahnu pokožku a prenikajú do hĺbky. Sú zodpovedné za prechodné opálenie, ale aj za nežiadúce účinky ako starnutie spôsobené svetlom, začervenanie, fľaky a v najhoršom prípade za nádorové ochorenia pokožky. Účinok UVB lúčov je čiastočne blokovaný oblakmi, ale aj tento typ žiarenia môže spôsobiť na koži nepríjemné spálenia, popáleniny a slnečný erytém. Samozrejme ochranné prípravky na slnenie od spoločnosti L'Erbolario chránia pred žiarením UVA aj UVB a prinášajú teda pekné opálenie a zároveň optimálnu ochranu aj vo vysokohorských podmienkach!

A teraz zopár trikov!

Keď je slnko naozaj slabé, môžete si vyskúšať zopár trikov! Môžete napríklad siahnuť po BB alebo CC kréme, ktorý dodá vašej pleti jednotný prirodzený vzhľad, najlepšie ak obsahuje SPF ochranný faktor. Aby ste pleti dodali bronzový opálený odtieň, môžete použiť kompaktnú hlinku alebo samoopaľovací krém, ktorý progresívne prirodzene podporuje hnedé sfarbenie tkanív. V katalógu L'Erbolario môžete nájsť prípravky určené pre vás, nie iba špecifické ochranné krémy na opaľovanie, ale aj produkty na každodenné použitie pre lepšiu ochranu.

L'Erbolario

La naturale bellezza 100% italiana

DANBIK s.r.o.

83151 Kadnárova 51 Bratislava

Tel. +421910193910

lerbolario@naturotheka.sk

GMO Free
Odjakživa priatelia zvierat
7 testovaných kovov

Kontrola obsahu 7 kovov* na minimalizáciu rizík vzniku alergických reakcií a tým aj ochranu pre veľmi citlivú pokožku. *Nikel, olovo, arzén, kadmium, ortuť, antimón a chróm.

Neobsahuje zložky živočíšneho pôvodu.

Neobsahuje zložky
živočíšneho pôvodu.

Balené do papiera FSC®

Balené do
papiera FSC®

Dermatologicky testované

Dermatologicky
testované