15 March 2024

Prípravky na starostlivosť o pleť snov

Prípravky na starostlivosť o pleť snov

Predstavujeme vám multifunkčné prípravky na starostlivosť o pleť. Tento prívlastok im môžeme dať preto, lebo podporujú zdravú žiarivosť a jas pleti zvnútra a zároveň slúžia ako make-up, teda rozjasňujú a zjednocujú pleť zvonka.

Prvým zástupcom je BB krém s kyselinou hyaluronovou. Známa a obľúbená kyselina hyaluronová rozjasňuje pleť zvnútra. Táto molekula je dôležitá pre hĺbkovú hydratáciu, spevnenie a podporu plnosti pleti. Kyselina hyaluronová používaná v prípravkoch L’Erbolario je výlučne rastlinného pôvodu. Získavame ju biotechnologickou fermentáciou obilia. V našich laboratóriách sa delí na frakcie, teda kyselinu hyaluronovú s vysokou, strednou a nízkou molekulovou hmotnosťou. A aký je jej prínos pre pleť? Kyselina hyaluronová s vysokou molekulovolu hmotnosťou v povrchovej vrstve pleť výborne hydratuje a zároveň blokuje dehydratáciu. Stredne veľká molekula posilňuje hydratáciu. Kyselina hyaluronová s nízkou molekulovou hmotnosťou, preniká do hlbších vrstiev pokožky, hydratuje a je zodpovedná za anti-age, spevňujúci a vypĺňajúci účinok. BB krém (z anglického blemish balm = balzam na škvrny) rozjasňuje pleť s okamžitým účinkom. Je ľahko sfarbený do oranžova, dodáva pokožke extrémne prirodzenú žiarivosť. Nie je vhodný na krytie nedokonalostí, ale na oživenie a prirodzené rozjasnenie. Prispôsobuje sa všetkým typom a tonalitám pleti. Navyše obsahuje SPF15 UV filtre. Nanáša sa priamo na pokožku tváre ako krém a aj ako rozjasňovač bez krycieho efektu.

Ak preferujeme zjednotenie a krytie nedokonalostí pleti, odporúčame použiť CC krém (z anglického colour corrector = korektor farby). Kto si praje modulovať, kryť výraznejšie nedostatky pleti, fľaky, vyrážky, začervenania, určite ocení vzácne schopnosti CC krému. L’Erbolario ponúka CC krém s kyselinou hyaluronovou v dvoch tonalitách. Medová je určená pre svetlejšiu a karamelová je ideálna pre tmavšiu pleť. Obe tonality sa však dajú zmiešať, čím sa vytvára sezónny odtieň. CC krém ponúka lepšie krytie, zjednocujúci efekt. Nanáša sa rovnomerne, ako klasický make-up štetcom, hubkou alebo jednoducho vankúšikmi prstov. Ak je potrebné kryť špecifické miesta, vklepeme CC krém lokálne na danú zónu. Obe tonality majú ochranný faktor SPF20, sú teda vhodné celoročne na denné použitie. CC krém môžeme aplikovať priamo na pleť.

Ak si želáme silnejší anti-age účinok, môžeme pred použitím BB a CC krémov pouziť špecifický prípravok, pleťové sérum s kyselinou hyaluronovou. Má ľahkú konzistenciu, ktorá sa prispôsobuje každému typu pleti, pretože sa výborne vstrebáva. Postačia 3-4 kvapky. Zahrejeme ich v dlaniach a aplikujeme priamo na tvár. Následne môžeme naniesť BB alebo CC krém. Ako bázu môžeme tiež použiť klasický pleťový krém s kyselinou hyaluronovou. Krém na normálnu a suchú pleť poskytuje dostatok výživy a hydratácie, krém na zmiešanú pleť má ľahký zmatňujúci účinok.

Ďalšie veľmi oceňované produkty pleťovej kozmetiky patria k našim posledným novinkám, sú to produkty línie Vitamina C & Oro, dva odtiene zdokonaľujúceho pleťového krému a krém na intenzívnu anti-age starostlivosť. Ich kľúčovými zložkami sú vitamín C a 24-karátové koloidné zlato. Všetky prípravky tejto línie sa vďaka vitamínu C pýšia silným antioxidačným účinkom, chránia mladistvosť pleti. Majú rozjasňujúci efekt na povrchu pokožky, podporujú prirodzenú tvorbu kolagénu, teda spevňujú. Jediným limitom je, že vitamín C je mierne fotolabilný, fotosenzibilný, teda na svetle stráca svoju účinnosť. Preto sa v našich fytokozmetických prípravkoch nachádza v kombinácii s 24-karátovým zlatom, ktoré zosilňuje jeho účinky.

Zdokonaľujúci krém má efekt make-upu, výborne kryje nedostatky pleti. Na pleti je nenápadný, takže sa jeho efekt dá definovať ako „druhá pleť“. Vyrába sa v svetlej a strednej tonalite. Vďaka ochrannému faktoru SPF15 je vhodný celoročne na denné použitie. Na zosilnenie anti-age a spevňujúcich účinkov sa kombinuje s ďalšími prípravkami línie Vitamina C & Oro. Pleťový krém s vitamínom C na 24 hodín sa môže použiť ráno pred nanesením krycieho krému a večer samostatne. Má príjemnú ľahkú konzistenciu, dobre sa vstrebáva, preto je vhodný ako báza pod tónovací krém. Na večer odporúčame použiť novinku, pleťový krém – intenzívnu anti-age starostlivosť. Pleť rozjasňuje, obnovuje, dodáva jej vitalitu. Okrem vitamínu C a 24-karátového zlata obsahuje aj kyselinu maltobionovú z kukuričného škrobu. Táto polyhydroxykyselina zvláčňuje pokožku, prispieva k jej obnove.

Vždy je samozrejme dôležité pleť dobre očistiť, večer odlíčiť. Čistiaca pena s kyselinou hyaluronovou zaujme ľahkou konzistenciu, dobre čistí a odličuje. Takisto inovatívny prášok s vitamínom C a 24-karátovým zlatom môžeme použiť na čistenie a odlíčenie. Neobsahuje vodu, je teda praktický a udržateľný. Malé množstvo sa nasype do dlaní a zľahka zmieša s vodou, čím sa zmení jeho štruktúra na gélovitú. Výborne čistí a zároveň dodáva príjemný pocit sviežosti. Pleť je pripravená na ďalšie produkty.

L'Erbolario

La naturale bellezza 100% italiana

DANBIK s.r.o.

83151 Kadnárova 51 Bratislava

Tel. +421910193910

lerbolario@naturotheka.sk

GMO Free
Odjakživa priatelia zvierat
7 testovaných kovov

Kontrola obsahu 7 kovov* na minimalizáciu rizík vzniku alergických reakcií a tým aj ochranu pre veľmi citlivú pokožku. *Nikel, olovo, arzén, kadmium, ortuť, antimón a chróm.

Neobsahuje zložky živočíšneho pôvodu.

Neobsahuje zložky
živočíšneho pôvodu.

Balené do papiera FSC®

Balené do
papiera FSC®

Dermatologicky testované

Dermatologicky
testované