4 jún 2022

Pripravte svoju pokožku na slnenie s našimi tipmi!

Pripravte svoju pokožku na slnenie s našimi tipmi!

Skôr ako začnete,... doprajte si peeling, čistenie a hydratáciu!

Počas zimnej sezóny zostáva naša pokožka dlhodobejšie zakrytá a býva „skúšaná" chladom. Okrem toho, najmä ak bývame v meste, sužuje ju aj znečistený vzduch a škodliviny. Aby sme ju pripravili na slnenie, prvým správnym krokom je odstrániť nečistoty a podporiť bunkovú výmenu peelingom. Pre pokožku tváre, určite jemnejšiu a viac vystavenú vonkajším faktorom, sa odporúča špecifický, jemný peeling. Na telo sa môžeme rozhodnúť pre intenzívnejší exfoliačný efekt použitím peelingu na suchú pokožku, alebo pre jemnejšie pôsobenie na vlhkú pokožku. Exfoliovaná a vyčistená koža potrebuje následne dostatok hydratácie a výživy, aby sa pripravila na stretnutie so slnkom. Zníži sa tým riziko popraskania a podráždenia.

Výživové doplnky a strava: pomoc navyše!

Zásadnú úlohu zohráva aj výživa. Poznáme potraviny, ktoré dokážu stimulovať syntézu melanínu a pripraviť pokožku na opaľovanie. Sú to jedlá bohaté na karotén, ako mrkva, paradajky, marhule, melón, zelená listová zelenina. Existujú však sa aj cielené výživové doplnky, ktoré sa užívajú niekoľko týždňov pred a počas pobytu na slnku, aby sa zabezpečilo intenzívnejšie a trvácnejšie opálenie.

Postupná expozícia a správne produkty

Vystavovanie sa slnečným lúčom by malo byť postupné a je dobré začať so slnením sa aspoň o mesiac skôr, najmä ak máme svetlú pokožku. Jarné víkendy sú ideálnou príležitosťou pripraviť sa na letné slnečné kúpele! Neodmysliteľnou súčasťou nášho kufra by mal byť ochranný prípravok na opaľovanie a tiež krém po opaľovaní.
Existujú aj produkty špeciálne navrhnuté tak, aby pripravili pokožku na slnenie a zintenzívnili opálenie vďaka zložkám, ktoré podporujú tvorbu melanínu, skutočné urýchľovače opálenia!

S týmito jednoduchými tipmi bude naša pokožka pripravená na stretnutie so slnkom viac ako kedykoľvek predtým!

Samozrejme, nezabudnime sa vždy chrániť tým správnym SPF faktorom a na záver dňa pokožku hydratovať a vyživiť správnym fytokozmetickým prípravkom po opaľovaní. Táto malá pozornosť našej koži umožní rýchlejšiu obnovu po expozícii na slnku a zaručí dlhšie trvajúce opálenie a rovnomerné zhnednutie.

L'Erbolario

La naturale bellezza 100% italiana

DANBIK s.r.o.

83151 Kadnárova 51 Bratislava

Tel. +421910193910

lerbolario@naturotheka.sk

GMO Free
Odjakživa priatelia zvierat
7 testovaných kovov

Kontrola obsahu 7 kovov* na minimalizáciu rizík vzniku alergických reakcií a tým aj ochranu pre veľmi citlivú pokožku. *Nikel, olovo, arzén, kadmium, ortuť, antimón a chróm.

Neobsahuje zložky živočíšneho pôvodu.

Neobsahuje zložky
živočíšneho pôvodu.

Balené do papiera FSC®

Balené do
papiera FSC®

Dermatologicky testované

Dermatologicky
testované