30 máj 2021

Problémy so spánkom?

Problémy so spánkom?

Kvalitný spánok je základom zdravia a krásy. Je to samozrejmé, no napriek tomu veľa ľudí podceňuje jeho dôležitosť. Počas noci si naše telo oddýchne, načerpá energiu a pokožka tiež využije spánok na svoju regeneráciu. Nedostatok spánku a rýchle životné tempo, naopak, spôsobujú záťaž, ktorá pokožke škodí.

Ako si môžete zabezpečiť dobrý pokojný obnovujúci spánok?

Odborníci nepochybujú o úlohe rutiny, ktorá sa vykonáva niekoľko hodín pred spaním. Obzvlášť dôležitá je pre tých, ktorí majú ťažkosti so zaspávaním a zostávajú dlho hore.

Tu sú naše tipy na dobrý nočný odpočinok:

1. Zvyknite si ísť vždy spať v rovnakom čase a zabezpečte si aspoň 7-8 hodín nepretržitého spánku, ktorý je nevyhnutný na načerpanie energie.

2. Nejedzte príliš neskoro a vyberte si ľahké a stráviteľné jedlá. Vyhýbajte sa káve, čaju alebo iným nabudzujúcim nápojom.

3. Bylinkový čaj alebo nálev je ideálnym prostriedkom na prípravu na spanie. Vyberte si rastliny s relaxačnými a upokojujúcimi vlastnosťami, ako napríklad medovka, rumanček a valeriána.

4. Športovanie je veľmi dôležité pre duševnú a fyzickú pohodu, je však lepšie vyhnúť sa intenzívnej fyzickej aktivite pred spánkom, pretože môže brániť zaspávaniu.

5. Namiesto toho zvoľte relaxačné návyky. Jóga alebo meditácia, čítanie, horúci kúpeľ zmiernia napätie z ubehnutého dňa a pripravia telo a myseľ na odpočinok.

6. Uistite sa, že je vaša posteľ skutočne pohodlná, starostlivo zvážte, či netreba vymeniť matrac alebo vankúš.

7. Smartfóny a tablety sú zakázané! Najmenej hodinu pred spaním prístroje vypnite.

8. Vytvorte okolo seba pokojnú atmosféru: jemné svetlá, hudba, vône podporujúce relaxáciu.

9. Keď ležíte, venujte pozornosť svojej polohe, uvoľnite svaly a sústreďte sa na dýchanie, ktoré musí byť pokojné a hlboké.

10. Zvoľte výživový doplnok, ktorý podporí relaxáciu: jeho dôsledné užívanie môže priniesť prekvapivé výsledky!

Rastliny, ktoré podporujú spánok

Príroda nám ako vždy štedro prichádza na pomoc. Existuje mnoho rastlín bohatých na upokojujúce účinné zložky, ktoré sa dajú využiť mnohými spôsobmi.

Valeriána, harmanček, medovka, mučenka, levanduľa, hloh sú príkladmi bylín so sedatívnymi schopnosťami. Tvoria zloženia čajov, nálevov alebo výživových doplnkov určených na relaxáciu a spanie. Melatonín je cennou pomocou pre tých, ktorí bojujú s ťažkosťami pri zaspávaní.

Veľmi zaujímavé riešenia pochádzajú aj z aromaterapie. Niektoré esencie v skutočnosti slúžia nielen na osvieženie prostredia, ale môžu podporovať relaxáciu zmyslov a tým uľahčiť zaspávanie. Vyskúšajte osviežovač na bytové textílie a vankúše línie Sfumature di Dalia. Nastriekaný na vankúš alebo textilné čelo postele pol hodiny pred spaním vám pomôže uvoľniť sa a skĺznuť do blahodarného spánku.

Rutina krásy na noc

Ak chcete čo najlepšie využiť nočné hodiny, počas ktorých sa pokožka regeneruje, nezabudnite dodržiavať príslušnú rutinu krásy.
Najskôr začnite jemným čistením tváre, pleť zbavená mejkapu a nečistôt nahromadených počas dňa sa potom môže sústrediť na proces obnovy a regenerácie.
Niekoľkokrát týždenne si môžete dopriať pleťovú masku podľa svojich potrieb: čistiacu, ak je pleť mastná alebo zmiešaná (vynikajúci je aj zelený íl!), hydratačnú, ak je pleť suchá, vyživujúcu a spevňujúcu v boji proti známkam plynúceho času, detoxikačnú na potlačenie stresujúcich, zaťažujúcich faktorov, ako je znečistenie prostredia, smog, fajčenie.
Nakoniec nočný krém rozotrite dlhším masírovaním na tvár, krk a dekolt, aby sa lepšie vstrebali účinné zložky. Výber bude opäť závisieť od potreby vašej pleti, ktorá sa má obnoviť, detoxikovať, vyživiť alebo hydratovať. Uistite sa, že aj očnému okoliu je venovaná správna pozornosť a adekvátne ošetrenie.

L'Erbolario

La naturale bellezza 100% italiana

DANBIK s.r.o.

83151 Kadnárova 51 Bratislava

Tel. +421910193910

lerbolario@naturotheka.sk

GMO Free
Odjakživa priatelia zvierat
7 testovaných kovov

Kontrola obsahu 7 kovov* na minimalizáciu rizík vzniku alergických reakcií a tým aj ochranu pre veľmi citlivú pokožku. *Nikel, olovo, arzén, kadmium, ortuť, antimón a chróm.

Neobsahuje zložky živočíšneho pôvodu.

Neobsahuje zložky
živočíšneho pôvodu.

Balené do papiera FSC®

Balené do
papiera FSC®

Dermatologicky testované

Dermatologicky
testované