23 September 2023

RISPOSTA - Odpovede vysokej fytokozmetiky na starnutie pleti

RISPOSTA - Odpovede vysokej fytokozmetiky na starnutie pleti

Svet, ktorý sa mení. A mení aj nás.

Vo vzduchu visí otázka, ktorá už niekoľko rokov priťahuje pozornosť vedeckého výskumu aplikovaného na kozmetiku: vplyv atmosférických a environmentálnych faktorov na pokožku s následnými rizikami predčasného starnutia pleti. Vzduch je v skutočnosti jedným z mnohých prvkov tvoriacich súčasť čoraz kontaminovanejšieho prostredia a zároveň je ovplyvnený inými formami znečistenia. Až donedávna sa tieto faktory, považované za zodpovedné za starnutie pokožky, sledovali hlavne kvantitatívne. Teraz je to však ich kvalita, ktorá nám ukazuje správnu cestu k záchrane pokožky! Znečistenie ovzdušia sa tiež mení a vyžaduje si nové a vhodnejšie riešenia na ochranu kvality nášho života. Ale je toho viac. Víťaznou stratégiou nového tisícročia bude naučiť sa chrániť sa pred rastúcim hlukom, pred novými formami alternácií a kontaminácie potravinárskych výrobkov (ako je kontroverzná otázka GMO), pred fyzickým a psychickým stresom, často spôsobeným naším hektickým životným štýlom. Príklad pre každého a zároveň najdôležitejší prírodný zdroj energie – slnko – nás teraz vyzýva k zmene spôsobu, akým sa správame k pokožke. Inými slovami, pre zdravé opálenie je nevyhnutné používať účinné prípravky na opaľovanie, ktoré vytvárajú správnu bariéru na ochranu pokožky pred rôznymi úrovňami slnečného žiarenia. Určite je čas, aby sa pokožka nadýchla čerstvého vzduchu.

Potreby a túžby. Všetko sa zmenilo.

Väčšia pozornosť a zváženie rizík predčasného starnutia pleti sú priamo úmerné rastu potrieb, ale aj túžob pleti. V zásade je potrebné väčšie úsilie na udržanie prirodzenej rovnováhy pokožky. Musíme ju chrániť aj pred nadmernou tvorbou voľných radikálov, ktoré sú zodpovedné za oxidačný stres. Ide o zmeny kolagénu a elastínu, ktoré spôsobujú starnutie pokožky. Z toho vyplýva spontánna túžba po zmene, objavovaní a používaní kozmetických a wellness pleťových produktov, ktoré ponúkajú viditeľné a overiteľné rezultáty. Inými slovami: viac výsledkov. Pre pleť to znamená viac hydratácie, lepšiu ochranu, viac výživy. Pevnejšia a pružnejšia pokožka, silnejšia kožná bariéra, jasnejšia pleť. A preto tiež viac vedy, viac technológií, viac skúseností.

Výskum sa mení.

Dôležitá výzva pre fytokozmetický výskum... Hoci túžba zlepšovať sa bola vždy silná, výskum musí mať v súčasnosti logiku a riešenia. Laboratóriá pracujú na identifikácii nových surovín, ich kombinovaní s pomocou najrozvinutejších kozmetických vied a na vytváraní vysoko inovatívnych formulácií. Nový obsah, nové formy, príjemnejšie používanie. A predovšetkým vysoko inovatívne, špičkové produkty z hľadiska benefitov a účinnosti. Táto možnosť sa teraz stáva realitou. Pleť pochopí, že laboratóriá L’Erbolario majú správne odpovede.

Odpoveď sa mení.

V tejto situácii sa zodpovednosť výskumu L’Erbolario zmenila. Kvalita jeho "odpovedí" sa preto ešte zvýšila. Línia vysokej fytokozmetiky Risposta (odpoveď) od L’Erbolario je založená na najmodernejších prípravkoch a je pokročilou odpoveďou na všetky potreby pleti. Sústreďuje svoje schopnosti na účinnosť ingrediencií, zložení a na výkon. Krása a boj proti vráskam ešte nikdy nemali takého silného spojenca. Skvelá odpoveď na všetky potreby pleti je obsiahnutá v siedmich špecifických produktoch:

Risposta Giorno Denný pleťový krém

Risposta Notte Nočný pleťový krém

Risposta Perfezione Pleťový krém s liftingovým efektom

Risposta Dettagli Krém na očné okolie a pery

Risposta Fermezza Pleťový krém fytofiller

Risposta Fermezza Pleťové sérum fytofiller

Risposta Pulizia Čistiaci gél

Testy zmenili vyhliadky pre krásu.

Veda prichádza na pomoc kráse. Laboratóriá výskumu a vývoja L’Erbolario už niekoľko rokov spolupracujú s Katedrou fyziológie a farmakológie a Katedrou vnútorného lekárstva a lekárskej terapie Univerzity v Pavii. Táto spolupráca umožnila spoločnosti L’Erbolario optimalizovať zloženia produktovej línie Risposta a podrobiť ju množstvu prísnych kontrol bezpečnosti a účinnosti. Testy ukázali, že sedem "špecialít" tejto línie môže pomôcť zachovať a chrániť krásu každej ženy. Produkty vysokej fytokozmetiky "Risposta" boli podrobené sérii testov "in vivo". Účinok proti vráskam týchto siedmich produktov L’Erbolario bol zrejmý z ich schopnosti výrazne zmeniť parametre hydratácie, elasticity, pevnosti, hebkosti, tónu a farby pleti a mikrovrások.
Testy "kozmetickej príjemnosti" a "pocitu pokožky" sa uskutočnili na obzvlášť významnej skupine žien. Všetky ženy, ktoré sa zúčastnili štúdie a boli vo veku od 35 do 70 rokov, mali mikrovrásky a po 4 týždňoch starostlivosti vyjadrili hlbokú spokojnosť s príjemnou konzistenciou použitých produktov.
Všetky prípravky línie Risposta preukázali výborné elastizujúce, hydratačné, tonizujúce a vyhladzujúce schopnosti a tiež vynikajúci vypĺňajúci účinok na mimické vrásky a zlepšenie pevnosti a kompaktnosti pleti. Tiež sa ľahko nanášajú a rýchlo vstrebávajú.
Náš výskum sa tu ale neskončil. Po významných výsledkoch klinických testov sme vykonali ďalšie laboratórne skúšky "in vitro". Tie ukázali, že produkty radu Risposta majú silný antioxidačný a ochranný účinok. Táto dvojitá kozmetická funkcia chráni kožné bunky pred "oxidačným stresom" a pomáha bojovať proti predčasnému starnutiu pleti.

L'Erbolario

La naturale bellezza 100% italiana

DANBIK s.r.o.

83151 Kadnárova 51 Bratislava

Tel. +421910193910

lerbolario@naturotheka.sk

GMO Free
Odjakživa priatelia zvierat
7 testovaných kovov

Kontrola obsahu 7 kovov* na minimalizáciu rizík vzniku alergických reakcií a tým aj ochranu pre veľmi citlivú pokožku. *Nikel, olovo, arzén, kadmium, ortuť, antimón a chróm.

Neobsahuje zložky živočíšneho pôvodu.

Neobsahuje zložky
živočíšneho pôvodu.

Balené do papiera FSC®

Balené do
papiera FSC®

Dermatologicky testované

Dermatologicky
testované