13 júl 2021

Tisíc a jedna kvalita konopy

Tisíc a jedna kvalita konopy

Často sa stretávame s názorom, že konopa je jednou z najstarších rastlín na našej planéte. A skutočne už pred približne 10.000 rokmi bola pestovaná v ázijskom regióne zodpovedajúcemu dnešnému Taiwanu. Niekoľko tisícročná história, ktorá neprekvapuje. Táto rastlina bola vždy zdrojom potravy a textilných vláken, ponúkala nespočetné množstvo možností použitia: od surovej textílie po lano, od plátna po papier a oveľa viac.

DVE ZAUJÍMAVOSTI A MNOŽSTVO ZDRAVIA
Áno, potvrdzujú sa dve kuriózne svedectvá všestranného použitia tejto rastliny. Z konopy boli vyrobené vlákna na povrazy a plachty plachetníc Krištofa Kolumba a na konopnom papieri bolo napísané Vyhlásenie nezávislosti a Ústava Spojených štátov amerických. Ale aj z hľadiska zdravia bola už od dávnych čias táto rastlina uznávaná ako vynikajúce prírodné liečivo v tradičnej ajurvédskej a čínskej medicíne a bola obzvlášť populárna pre prospešný olej získaný z jej semien.

SEMENÁ, Z KTORÝCH KLÍČI NOVÁ KRÁSA
Naše fytokozmetické laboratóriá sformulovali špeciálnu líniu produktov s prekvapujúcimi účinkami na pokožku tváre obsahujúcu organický olej z konopných semien získaný lisovaním za studena. Konopný olej je bohatý na omega-3, omega-6 a omega-9-polynenasýtené mastné kyseliny a vitamín E. Vyniká svojou úžasnou schopnosťou uchovávať bohatú hydratáciu pleti, hodvábnu, prirodzenú jemnosť aj unavenej a zaťaženej pokožky. K týmto vlastnostiam sa v receptúrach pridávajú aj schopnosti inovatívnej cennej účinnej ingrediencie, bioskvapalnenej zložky zo semien organickej konopy s neprekonateľnou hydratačnou, zvláčňujúcou a elastizujúcou silou v prospech citlivej pleti.

NIELEN ŠPECIFICKÁ ALE AJ ŠPECIÁLNA VOĽBA
Je to práve línia La Canapa, ktorej sa môže zveriť namáhaná pleť a určite nájde odpovede na svoje požiadavky. Aké účinné kroky ponúkajú tieto prípravky, aby si pleť uchovala hydratáciu, hebkosť a jas? Už aj názvy produktov línie to naznačujú: hebkosť, výživa a pevnosť. 

ČISTIACI GÉL PRE MIMORIADNU HEBKOSŤ
Citlivá a suchá pleť potrebuje cielený prípravok na každodenné čistenie s účinným a vyváženým zložením. A tu je riešenie! Tento gél odstraňuje nečistoty, ale aj stres z unavenej pleti bez akejkoľvek zmeny hydrolipidového filmu pokožky vďaka prítomnosti bioskvapalnenej zložky z organických konopných semien s hydratačnými a zmäkčujúcimi vlastnosťami. Aký prekvapivý efekt!...blaho pleti.

VYŽIVUJÚCI PLEŤOVÝ KRÉM
V tomto prípravku sú spojené výnimočné vyživujúce, antioxidačné a hydratačné schopnosti organického oleja a bioskvapalnenej zložky zo semien organickej konopy. Nenahraditeľné dary pre pevnosť a obnovu prirodzenej hebkosti unavenej pleti. Synergický účinok rastlinných organických olejov a masiel zaisťuje zmäkčujúcu a zvláčňujúcu silu tejto emulzie s veľmi príjemnou textúrou, ktorá sa úžasne rozplynie na pokožke.

SPEVŇUJÚCI PLEŤOVÝ OLEJ
Ohromujúci kombinovaný účinok 4 ušľachtilých organických olejov, konopného, slnečnicového, jojobového a olivového, prispieva k pevnosti a pružnosti unavenej pleti. Táto receptúra obdaruje pokožku vyživujúcim a antioxidačným pohladením, ktoré nezanecháva mastné stopy. Prináša pleti jednotný, pružný a svieži vzhľad, prirodzene nádherný!

L'Erbolario

La naturale bellezza 100% italiana

DANBIK s.r.o.

83151 Kadnárova 51 Bratislava

Tel. +421910193910

lerbolario@naturotheka.sk

GMO Free
Odjakživa priatelia zvierat
7 testovaných kovov

Kontrola obsahu 7 kovov* na minimalizáciu rizík vzniku alergických reakcií a tým aj ochranu pre veľmi citlivú pokožku. *Nikel, olovo, arzén, kadmium, ortuť, antimón a chróm.

Neobsahuje zložky živočíšneho pôvodu.

Neobsahuje zložky
živočíšneho pôvodu.

Balené do papiera FSC®

Balené do
papiera FSC®

Dermatologicky testované

Dermatologicky
testované