12 April 2022

Všetky naše odporúčania pre výber najlepšieho dezodorantu!

Všetky naše odporúčania pre výber najlepšieho dezodorantu!

Mimo domu na veľa hodín, vždy v zhone, zaneprázdnený tisícom aktivít... potreba cítiť sa sviežo je nevyhnutná po celý deň! Aby sme sa nemuseli vzdať svojho pohodlia, je dôležité správne sa nastaviť a vybrať si účinný dezodorant vhodný pre naše charakteristiky.

V prvom rade, najmä pri silnom potení (alebo hyperhidróze), je užitočné dodržiavať niekoľko rád. Vyhnite sa napríklad príliš tesnému alebo syntetickému oblečeniu, zvoľte si zdravú a ľahkú stravu, obmedzte konzumáciu korenín či ťažko stráviteľných jedál. Namiesto toho uprednostňujte veľa ovocia a zeleniny, najmä v letných mesiacoch. Samozrejme, je nevyhnutné dbať o osobnú hygienu pomocou správnych produktov... tu je niekoľko typov, ktoré vám pomôžu pri výbere!

Ako si vybrať účinný dezodorant?

Jeho hlavnou úlohou je určite maskovať nepríjemné pachy pôsobením na baktérie, ktoré sú za ne zodpovedné. Pri nadmernom potení je vhodnejšie použiť antiperspirantný dezodorant, ktorý dokáže potenie obmedziť a tým znížiť množstvo potu prítomného v podpazuší, teda na úrodnej pôde pre množenie baktérií. Každý môže nájsť najlepšie riešenie výberom medzi produktami s rôznymi zloženiami. Tekuté dezodoranty v spreji často obsahujú alkohol a zvyčajne majú silnejšiu vôňu. Ľudia s jemnou pokožkou sa môžu rozhodnúť pre receptúry bez alkoholu, ako sú krémy alebo emulzie, ktoré sa nanášajú pomocou guličky  roll-on systému.

Aké sú najlepšie prírodné ingrediencie fytokozmetických dezodorantov?

Existuje mnoho prírodných látok, ktoré sa môžu pochváliť antibakteriálnymi alebo antiperspiračnými vlastnosťami, a preto sú ideálne ako prísady do zložení dezodorantov, napríklad šalvia so známymi antiseptickými a osviežujúcimi vlastnosťami, myrta, dezinfekčná a tonizujúca, alebo rozmarín, dermočistiaci a adstringentný, teda sťahujúci.

V katalógu L’Erbolario môžete objaviť množstvo dezodorantov, ktoré navrhli naše laboratóriá tak, aby vyhovovali všetkým potrebám! Môžete si vybrať sviežosť mnohých tekutých dezodorantov v spreji, ľahkosť mentolového deogélu, jemnosť krémových receptúr, ako je napríklad vysoko účinný dezodoračný krém línie Assenzio. Rozmanitosť vôní vás tiež prekvapí, od bylinných a osviežujúcich vôní klasického dezodorantu Acquasalvia alebo Acquasport s myrtou až po najčerstvejšie novinky, ako je dezodorant unisex parfumácie Bouquet d'Argento či Bacche Fiori Legni, od mužských a drevitých tónov čiernej borievky v línii Ginepro Nero cez ženskejšie a kvetinové tóny Iris až po korenisté a exotické tóny Méharées.

L'Erbolario

La naturale bellezza 100% italiana

DANBIK s.r.o.

83151 Kadnárova 51 Bratislava

Tel. +421910193910

lerbolario@naturotheka.sk

GMO Free
Odjakživa priatelia zvierat
7 testovaných kovov

Kontrola obsahu 7 kovov* na minimalizáciu rizík vzniku alergických reakcií a tým aj ochranu pre veľmi citlivú pokožku. *Nikel, olovo, arzén, kadmium, ortuť, antimón a chróm.

Neobsahuje zložky živočíšneho pôvodu.

Neobsahuje zložky
živočíšneho pôvodu.

Balené do papiera FSC®

Balené do
papiera FSC®

Dermatologicky testované

Dermatologicky
testované