26 október 2021

Všetky tajomstvá pre krásne ruky!

Všetky tajomstvá pre krásne ruky!

Po tvári sú to práve ruky, ktoré nás identifikujú a najviac o nás hovoria. Preto je také dôležité sa o ne starať. Žiaľ, ruky sú aj najexponovanejšou časťou nášho tela a často môžu byť zničené chladom, nadmerným umývaním, prácami, ktoré ich pokožku zaťažujú.
Máme pre vás ale niekoľko tipov na dokonalé ruky, hodné pobozkania! 

Vždy hebké.

Ako všetci vieme, umývanie rúk je často nevyhnutné z hygienických dôvodov a ako prevencia proti otravnej nákaze prechladnutiami a rôznymi chrípkami počas nepriaznivého počasia. Použitie agresívneho mydla však môže poškodiť hydrolipidovú vrstvu pokožky a tým ju vysušiť. Preto je lepšie si zvoliť jemné mydlá a čistiacu kozmetiku ohľaduplnú k pokožke, ale nemenej účinnú!

Rukavice, aká vášeň!

Najmä v zime, keď idete von, noste vždy rukavice, ktoré ochránia vaše ruky pred hrozbou chladu a mrazu. Či už sú z vlny alebo iných materiálov, čierne, biele alebo pestrofarebné, dôležité je, aby plnili funkciu bariéry.
Aj doma, keď umývate riad alebo sa zaoberáte domácimi prácami, noste vždy gumené rukavice, ktoré ochránia ruky pred príliš agresívnymi čistiacimi prostriedkami.

Používať peeling? Áno, ale s ohľadom na životné prostredie.

Raz za dva týždne môžete na svoje ruky a nechty použiť peeling. Jeho účinok je veľmi užitočný na odstránenie odumretých buniek a kutikúl.
Vždy si vyberajte peelingy, ktoré neobsahujú mikroplasty. My v L'Erbolario sme nikdy, vôbec nikdy nepoužívali tieto zložky škodlivé pre moria a vždy sme uprednostňovali rastlinné materiály, ako sú nadrobno nasekané semienka a jadierka alebo mikroguľôčky jojobového vosku.

Špecifické produkty pre vaše ruky.

Každý deň, alebo aj niekoľkokrát denne, používajte vyživujúci krém na ruky, ktorý obsahuje rastlinné zložky s hydratačnými a zmäkčujúcimi účinkami. Pred spaním to môže byť aj intenzívny vyživujúci zábal, po ktorom pokožka vašich rúk túži. Prinavráti im ich krásu a pôvab.

L'Erbolario

La naturale bellezza 100% italiana

DANBIK s.r.o.

83151 Kadnárova 51 Bratislava

Tel. +421910193910

lerbolario@naturotheka.sk

GMO Free
Odjakživa priatelia zvierat
7 testovaných kovov

Kontrola obsahu 7 kovov* na minimalizáciu rizík vzniku alergických reakcií a tým aj ochranu pre veľmi citlivú pokožku. *Nikel, olovo, arzén, kadmium, ortuť, antimón a chróm.

Neobsahuje zložky živočíšneho pôvodu.

Neobsahuje zložky
živočíšneho pôvodu.

Balené do papiera FSC®

Balené do
papiera FSC®

Dermatologicky testované

Dermatologicky
testované