10 March 2023

Vitamín D3 pre zdravie

Vitamín D3 pre zdravie

Niekto ho nazýva slnečným vitamínom, pretože naše telo produkuje väčšinu potrebného vitamínu D, práve vtedy, keď vystavujeme pokožku slnečnému žiareniu.

"Déčko" získavame aj stravou výberom potravín, ktoré vitamín D obsahujú. Sú to najmä ryby, ako treska, makrela, losos, tuniak a sleď, a vajcia. Vitamín D produkovaný ľudským telom je vitamín D3, cholekalciferol.

Vitamín D patrí medzi základné zložky zabezpečujúce zdravé fungovanie organizmu.
Prispieva k fyziologickému vstrebávaniu vápnika a fosforu a k zdraviu kostí a zubov. Nesmie chýbať pri udržiavaní správnej funkcie svalov a pri podpore imunitného systému.
Príliš obmedzujúci výber potravín, ktoré vylučujú zdroje bohaté na vitamín D, každodenné povinnosti, ktoré nás nútia zostať v uzavretých priestoroch väčšinu času, nepriaznivé vplyvy životného prostredia, obzvlášť v zimnom období chlad, ktorý nás núti málo vychádzať na čerstvý vzduch a viac sa zahaľovať a dokonca aj pribúdajúci vek môžu byť dôvodom na dopĺňanie tohto vitamínu prostredníctvom výživových doplnov.
Erbamea preto navrhuje kombinovať pestrú a vyváženú stravu a zdravý životný štýl s dopĺňaním vitamínu D3 u nás vo výživovom doplnku s názvom VITAMINA D3, ktorý poskytuje 50 μg vitamínu D3 (cholekalciferol), čo sa rovná 2000 medzinárodným jednotkám v jednej tablete.

L'Erbolario

La naturale bellezza 100% italiana

DANBIK s.r.o.

83151 Kadnárova 51 Bratislava

Tel. +421910193910

lerbolario@naturotheka.sk

GMO Free
Odjakživa priatelia zvierat
7 testovaných kovov

Kontrola obsahu 7 kovov* na minimalizáciu rizík vzniku alergických reakcií a tým aj ochranu pre veľmi citlivú pokožku. *Nikel, olovo, arzén, kadmium, ortuť, antimón a chróm.

Neobsahuje zložky živočíšneho pôvodu.

Neobsahuje zložky
živočíšneho pôvodu.

Balené do papiera FSC®

Balené do
papiera FSC®

Dermatologicky testované

Dermatologicky
testované