25 August 2023

Vlasy na slnku

Vlasy na slnku

S príchodom letnej sezóny sa vracia aj chuť zabávať sa a užívať si pod holým nebom.

Všetci dobre vieme, že na slnku sa musíme o svoju pokožku starať, poskytovať jej ochranu a výživu. Príliš často však zabúdame, že aj vlasy potrebujú rovnakú opateru. Nech sa nestane, že po dovolenke precitneme s lámavými, zničenými vlasmi bez lesku.
Tu je niekoľko trikov, ako ich lepšie ochrániť.

PRED OPAĽOVANÍM SA

Pred dovolenkou, ak je to možné, odporúčame nezaťažovať vlasy syntetickými kúrami, najmä agresívnymi farbami či odfarbovaním. Pite veľa vody, ktorá pomáha udržiavať správnu úroveň hydratácie, jedzte potraviny bohaté na karotén a vyberte si špecifický výživový doplnok pre zdravie a krásu vašich vlasov. Nezabudnite si tiež na letnú dovolenku pribaliť opaľovací prípravok určený na vlasy. Náš vlasový balzam na slnenie je ľahký sprej, ktorý vlasy okamžite chráni a uľahčuje ich rozčesávanie. Dokonca aj tie kučeravé. Vďaka ľanovým semienkam a oleju zo sladkých mandlí má vyživujúci a obnovujúci účinok a zvláčňuje krepovité vlasy, zatiaľ čo extrakt zo semien amarantu dodáva hebkosť, lesk a objem.

POČAS SLNENIA

Či už ste pri mori alebo v bazéne, nepriatelia vašich vlasov na vás stále číhajú. Chlór, soľ, vietor, nadmerné potenie a slnečné lúče v skutočnosti vysušujú a poškodzujú. Ale nebojte sa! Môžete spraviť niekoľko drobných krokov k zlepšeniu. V prvom rade zelená šatkám, alebo veľkým slameným klobúkom, ktoré vám okrem ochrany vlasov a pokožky hlavy dodajú čaro pravej letnej divy.
Keď sa vystavujete slnku, použite na vlasy špecifický produkt s ochranným faktorom SPF, ktorý dokáže poskytnúť ochranu a hydratáciu. Ako ho aplikovať? Priamo na vlasy a potom ich rozotrite pomocou dreveného hrebeňa so širokými zubami. A majte na pamäti, že aj keď je vodeodolný, aplikáciu treba niekoľkokrát počas dňa zopakovať, obzvlášť keď vyjdete z vody!

PO OPAĽOVANÍ

Či už ste strávili deň na pláži alebo v bazéne, nezabudnite si po príchode domov dôkladne umyť vlasy. Toto jednoduché gesto vám umožní odstrániť nielen soľ, chlór a piesok, ale aj akékoľvek stopy prípravkov na opaľovanie. Môžete použiť špeciálny šampón určený pre všetky typy vlasov s jemnými a vyživujúcimi účinnými zložkami.
Po umytí nezabudnite vždy naniesť kondicionér, ktorý vlasy hydratuje a hlavne uzatvára končeky. Môžete sa rozhodnúť aj pre špecifický prípravok, ako je obnovujúci krém alebo vyživujúca maska. Vlasy oplachujte najlepšie vlažnou alebo studenou vodou a pokiaľ možno, nepoužívajte fén, zvoľte radšej "prirodzené" sušenie.

S týmito jednoduchými trikmi si budete môcť naplno užívať výhody leta s krásnymi vlasmi.

L'Erbolario

La naturale bellezza 100% italiana

DANBIK s.r.o.

83151 Kadnárova 51 Bratislava

Tel. +421910193910

lerbolario@naturotheka.sk

GMO Free
Odjakživa priatelia zvierat
7 testovaných kovov

Kontrola obsahu 7 kovov* na minimalizáciu rizík vzniku alergických reakcií a tým aj ochranu pre veľmi citlivú pokožku. *Nikel, olovo, arzén, kadmium, ortuť, antimón a chróm.

Neobsahuje zložky živočíšneho pôvodu.

Neobsahuje zložky
živočíšneho pôvodu.

Balené do papiera FSC®

Balené do
papiera FSC®

Dermatologicky testované

Dermatologicky
testované