12 január 2019

Vynikajúca rutina krásy pre pánsku pokožku

Vynikajúca rutina krásy pre pánsku pokožku

Našťastie dnes už kozmetika nie je tabu ani pre pánov. Naopak, ukazuje sa, že muži sa čím ďalej tým viac chcú starať o svoj zovňajšok špecifickými cielenými prípravkami. Pánska pokožka je rozdielna od dámskej a preto si vyžaduje špecifickú pozornosť.

Rozdiely.

Už na prvý pohľad je evidentné, že pánska pokožka je veľmi rozdielna od dámskej. Dôvodom sú steroidné hormóny, obzvlášť testosterón. Hormóny sú zodpovedné za to, že páni majú pokožku hrubšiu, až o 20%, mastnejšiu a zároveň odolnejšiu a pevnejšiu. Práve z týchto dôvodov je mužská pleť menej náchylná k tvorbe vrások v mladom veku. Avšak neskôr s pribúdajúcimi rokmi dochádza k jej ochabnutiu. Keď sa objavia prvé vrásky, sú omnoho výraznejšie ako u dám a proces starnutia neprebieha tak postupne, ale rapídne a rýchlejšie. Nezabúdajme ani, že mužská tvár je zaťažovaná v priebehu života častým holením a pleť je teda náchylnejšia k podráždeniam, začervenaniam a suchosti.

Perfektná rutina krásy.
Neexistuje ideálna rutina krásy pre pánov práve preto, lebo každá pleť je rozdielna. Nápomocné sú však všeobecné návody na starostlivosť o pleť.

1. Pozornosť venovaná holeniu. Hoľte sa ráno, používajte pri tom špecifické peny alebo krémy. Potom aplikujte upokojujúci a vyživujúci prípravok po holení určený na starostlivosť o takto zaťaženú pokožku. Ak si chcete prehĺbiť vedomosti o holení, prečítajte si článok venovaný tejto téme.

2. Nezabudnite na čistenie.
Pred holením si pokožku dôkladne očistite. A nielen pred holením. Odporúčame umývať si tvár ráno a večer vlažnou vodou (nie príliš teplou, aby sa zabránilo riziku dehydratácie) a malým množstvom čistiaceho kozmetického prípravku. Môžete použiť napríklad syndet, ktorý je účinný, ale nie agresívny. Okrem toho jedenkrát týždenne je dobré odstrániť odumreté bunky a okysličiť pleť jemný peelingom.

3. Heslo: hydratácia.
Hydratujte vašu pokožku špecifickým pleťovým krémom pre pánov večer pred spaním. Ráno môžete použiť aj krém na očné okolie, aby sa pleť “zobudila” a rozžiarila.

L'Erbolario

La naturale bellezza 100% italiana

DANBIK s.r.o.

83151 Kadnárova 51 Bratislava

Tel. +421910193910

lerbolario@naturotheka.sk

GMO Free
Odjakživa priatelia zvierat
7 testovaných kovov

Kontrola obsahu 7 kovov* na minimalizáciu rizík vzniku alergických reakcií a tým aj ochranu pre veľmi citlivú pokožku. *Nikel, olovo, arzén, kadmium, ortuť, antimón a chróm.

Neobsahuje zložky živočíšneho pôvodu.

Neobsahuje zložky
živočíšneho pôvodu.

Balené do papiera FSC®

Balené do
papiera FSC®

Dermatologicky testované

Dermatologicky
testované