História

Rozkvitajúce spojenie s prírodou

L'Erbolario - The history

Prví používatelia našej kozmetiky boli zákazníci našej bylinkárne v Lodi. L´Erbolario bolo založené v roku 1978 ako "Premiata Erboristeria Artigiana", teda “Oceňovaná remeselná bylinkáreň”. Tu, v zadnej miestnosti malého obchodíka na ulici Corso Archinti pán Franco Bergamaschi a jeho manželka Daniela Villa, zakladatelia spoločnosti L´Erbolario, vytvorili svoje prvé kozmetické prípravky na báze nestarnúcich a overených rodinných receptúr. Išlo o aromatické vody, oleje do kúpeľa a telové mlieka. Všetky boli výnimočné čisto prírodným pôvodom svojich zložiek, jemným parfumovaním bez akýchkoľvek umelých prísad a pôvabným príťažlivým balením.

Objavovanie voňavého sveta L´Erbolario

Výlet do srdca medzinárodne známej a uznávanej spoločnosti L´Erbolario, lídra v predaji prírodnej kozmetiky na talianskom trhu. Objavenie magického sveta skrytého za jemné vône a dômyselne prepracované sofistikované balenia.

L'Erbolario - La storiaObchod zaznamenal okamžitý úspech. Dobrá zvesť o makasarskom oleji, žihľavovej vode a pleťovom kréme so včeľou materskou kašičkou, ktoré sú dodnes súčasťou katalógu L'Erbolario, sa rozširovala aj za hranice mesta a prípravky sa tešili rastúcej popularite. Koncom roka 1983 L'Erbolario presťahovalo svoju výrobu do priestrannejšieho sídla na ulici Via Nazario Sauro na brehu rieky Adda.

A začali roky tisícok parných destilácií, extrakcií z rastlín v sklených perkolátoroch, roky rastúceho počtu kozmetických prípravkov. Počas nich vznikli mnohé prosperujúce spolupráce, priateľstvá utužované štúdiom a výskumami. L´Erbolario pokračovalo v šľapajách pozoruhodných osobností ako Dr.Vera Lodi, Paolo Rovesti - zakladateľ talianskej fytokozmetiky, Gianfranco Patri a Prof.Gianni Proserpio, ktorí dlhoročne riadili výskum a Vývojové laboratórium L´Erbolario.

Čas naplnený nadšením, bezsennými nocami, vyčerpávajúcim úsilím, ale aj radosťami z úspechov plynul. Z malej rodinnej firmy sa L'Erbolario rokmi zmenilo na medzinárodne uznávanú spoločnosť. V roku 1994 sa L´Erbolario definitívne presťahovalo do svojho momentálneho sídla v San Grato, do výrobných hál uprostred zelene prírodného parku Adda Sud.

L'Erbolario - La storiaOdtiaľto sú dennodenne expedované množstvá voňavej kozmetiky do viac ako 5000 bylinkární, predajní s prírodnými produktami a lekární v Taliansku a tak isto aj po celom svete. História spoločnosti L'Erbolario je dôkazom toho, že rastlinné zložky sú, aj vďaka neustálemu vedeckému bádaniu, základným prvkom v živote kozmetických výrobkov.

Ani vplyvom vzrastajúceho úspechu sa L´Erbolario nevzdalo svojej jedinečnej a originálnej filozofie: v prvom rade a predovšetkým prejavuje veľkú úctu k prírode a zároveň sa opiera o najmodernejšie technológie a poznatky. Je úžasné vedieť, že aj v tejto prevažne virtuálnej dobe zostáva L´Erbolario svetom, kde ruže stále vôňajú ako ruže.

L’Erbolario Slovensko

L'Erbolario

La naturale bellezza 100% italiana

DANBIK s.r.o.

83151 Kadnárova 51 Bratislava

Tel. +421910193910

lerbolario@naturotheka.sk

GMO Free
Odjakživa priatelia zvierat
7 testovaných kovov

Kontrola obsahu 7 kovov* na minimalizáciu rizík vzniku alergických reakcií a tým aj ochranu pre veľmi citlivú pokožku. *Nikel, olovo, arzén, kadmium, ortuť, antimón a chróm.

Neobsahuje zložky živočíšneho pôvodu.

Neobsahuje zložky
živočíšneho pôvodu.

Balené do papiera FSC®

Balené do
papiera FSC®

Dermatologicky testované

Dermatologicky
testované