Vždy sme boli
proti krutosti

Vždy sme boli proti testovaniu kozmetických produktov na zvieratách.

Naše rozhodnutie odmietať akúkoľvek formu testovania na zvieratách je späté s výrobou nášho prvého fytokozmetického prípravku. Už od roku 1978, keď L´Erbolario osídľovalo zadné priestory malej predajne byliniek na Corso Archinti v talianskom Lodi, sme húževnato bojovali proti nezmyselnosti a krutosti testovania na zvieratách. V tom čase sme na skúšanie bezpečnosti a účinnosti našich kozmetických receptúr používali našu vlastnú kožu a pokožku najbližších priateľov. Neskôr, keď bola založená spoločnosť L´Erbolario s.r.l., začala naša spolupráca s Univerzitou v Pavii, s jej Oddelením vnútorného lekárstva a lekárskej terapie, kde sú dodnes všetky naše produkty testované.

Vždy sme však cítili, že sa dá urobiť viac, než len odmietnuť testovanie konečných produktov na zvieratách. Už roky sme bojovali spolu s LAV (Lega Anti Vivisezione – Liga proti vivisekcii) v početných kampaniach (proti opúšťaniu zvierat, proti ich používaniu v cirkusoch) a čo je najdôležitejšie, v boji za zákaz testovania kozmetických produktov na zvieratách. V roku 1992 rovnako v spolupráci s LAV a za účasti tisícok talianskych bylinkární a predajní s prírodnými produktami sme poslali do Európskeho parlamentu viac ako 20.000 žiadostí o zákaz testovania na zvieratách. V septembri 2004 bolo konečne zakázané testovanie finálnych produktov na zvieratách. Spolu s LAV sme oslávili naše víťazstvo a veríme, že sme svojou malou čiastkou prispeli k jeho dosiahnutiu aj my.

Testovanie surovín

Aj keď sme už dosiahli náš dlho očakávaný cieľ, zákaz testovania finálnych produktov na zvieratách, napriek tomu v nás zostal rozpor, ktorý sme nechceli ignorovať. Testovanie hotových výrobkov bolo zakázané, ale stále bolo možné testovať suroviny na ich prípravu.

Preto už od roku 1998 s nadšením dodržiavame Medzinárodný zákaz testovania na zvieratách (International Ban Animal Testing Standard), ktorý bol podpísaný a prijatý väčšinou západných, európskych a amerických humánnych spoločností. Podľa nášho názoru sú podmienky zákazu jednoduché a účinné. Spoločnosti, ktoré sa k tomuto Štandardu pripojili, nesmú používať suroviny, ktoré boli testované na zvieratách.

Plne sa stotožňujeme a neustále prísne dodržiavame Medzinárodný zákaz testovania na zvieratách. Využívanie tisícok "už overených" látok znamená teda koniec skúšaniu na zvieratách a núti výrobcov surovín zvoliť si alternatívne formy testovania bez krviprelievania.

Úplný zákaz testovania na zvieratách

Amici degli animaliSpolu s LAV a mnohými milovníkmi zvierat netolerujeme myšlienku nevyhnutných obetí na zvieratách, presadzujeme iný, nový cieľ - úplný zákaz testovania na zvieratách (pre testovanie kozmetických výrobkov ako aj surovín na ich prípravu).

Avšak, ako sme sa obávali, hrozí, že rozhodujúci dátum môže byť odložený. Preto sme sa opäť rozhodli pripojiť sa ku kampani LAV "Kozmetické testovanie na zvieratách má dátum expirácie” (“Cosmetic testing on animals has an expiration date”). Do kampane sme vstúpili v apríli 2011 s pevným odhodlaním, že sa zozbierajú podpisy a registrácie vyše 5.000 bylinkární a obchodov s prírodnými produktami a pošlú sa Európskej komisii a do Európskeho parlamentu na schválenie a rešpektovanie 11.marca 2013 ako konečného dátumu.

V priebehu svojho dvojakého pôsobenia počas Dní pozornosti k zvieratám (Animal Awareness Days) Franco Bergamaschi, zakladateľ spoločnosti L´Erbolario, mal vždy snahu podporiť všetkých, ktorí rovnako ako my pevne veria, že tieto dôležité ciele sa dajú dosiahnuť.

L’Erbolario Slovensko

L'Erbolario

La naturale bellezza 100% italiana

DANBIK s.r.o.

83151 Kadnárova 51 Bratislava

Tel. +421910193910

lerbolario@naturotheka.sk

GMO Free
Odjakživa priatelia zvierat
7 testovaných kovov

Kontrola obsahu 7 kovov* na minimalizáciu rizík vzniku alergických reakcií a tým aj ochranu pre veľmi citlivú pokožku. *Nikel, olovo, arzén, kadmium, ortuť, antimón a chróm.

Neobsahuje zložky živočíšneho pôvodu.

Neobsahuje zložky
živočíšneho pôvodu.

Balené do papiera FSC®

Balené do
papiera FSC®

Dermatologicky testované

Dermatologicky
testované